Image Alt
  |  Nábor

Nabíráme členky do party.

Přidejte se k nám! Už vám tady držíme místečko.

Zapište se k nám a vstupte do nádherného světa moderního mažoretkového sportu! Máte možnost připojit se přímo k Mistryním ČR 2024 a Mistryním Evropy 2024! V průběhu roku ale nejprve zavolejte trenérce a domluvte se na možnostech nástupu. Ceny níže jsou orientační, přesné podrobné info dostanete u trenérky. Ukázkovou hodinu máte u nás ZDARMA, zveme vás na ni 7. června od 16:00 (hlavní termín) a 14. června od 16:15 (náhradní termín) na ZŠ Mazurská! Pozvánky pro uložení do kalendáře i popis cesty do tělocvičny najdete na našem Facebooku.
💥💥💥
Nehodí se vám červnové termíny ukázkových hodin? Jedna bude ještě 13. září. Ale počet míst v týmu je omezený, v půlce září už nemusí být ve vaší kategorii volno. Tak radši na září nečekejte! V červnu nás můžete omrknout 6. 6. na Spirálovském festivalu, 7. 6. na ukázkové hodině na Mazurské, 9. 6. na Rodinném dnu Prahy 7 na Výstavišti a 14. 6. na náhradní ukázkové hodině. To je příležitostí až až! 😊 A pak se dozvíte všechno podstatné tady. 👇👇👇 Mrkněte na videoukázky!

 • Little kadetky
 • 3400 Kč / rok
  • Ročníky 2020 – 2018
  • Úplné začátečnice
  • Nejzákladnější pohybová průprava
  • Nejjednodušší práce s hůlkou
  • Čt 15:00-17:00 KD Ládví
 • Kadetky
 • 4400 Kč / rok
  • Ročníky 2017 – 2014
  • Začátečnice a lehce pokročilé
  • Základní pohybová průprava
  • Základní práce s hůlkou
  • Pá 14:15-16:15 ZŠ Mazurská
  • Pá 18:15-19:15 ZŠ Mazurská (sólovky)
 • Juniorky
 • 4400 Kč / rok
  • Ročníky 2013 a starší
  • Pokročilé závodnice
  • Pokročilá pohybová průprava
  • Nejtěžší práce s hůlkou a pompony
  • Pá 16:15-18:15 ZŠ Mazurská
  • Pá 18:15-19:15 ZŠ Mazurská (sólovky)

Nejčastější otázky.

Na tohle se nás ptáte nejvíc. S jakoukoli další nejasností se obracejte přímo na trenérku. Telefonicky.

Moderní mažoretka cvičí s twirlingovou hůlkou, ve třpytivých šatech, jaké mívají třeba krasobruslařky nebo gymnastky. Sestava pak snoubí prvky tance, baletu, gymnastiky a náročné práce s náčiním. Pochod už představuje jeden z méně četných typů kroku, resp. práce nohou. Místo něj holky točí piruety, skáčou – a to všechno zpravidla pod roztočenou hůlkou, kterou předtím vyhodí 8 metrů vysoko.

TADY ukazujeme v České televizi, 📺 jak to vypadá v praxi.

Zajímá vás podrobnější pohled do zákulisí, náš přístup k výchově mladých sportovců a 10 let existence, které jsme oslavily v roce 2019? Přečtěte si rozhovor, který poskytla naše trenérka Lenka časopisu! Má příhodný název “Zapomněli mi včas říct, že to nejde”

Trénujeme na Praze 8 v Troji a Kobylisích. Přesná místa najdete v detailu vaší věkové kategorie.

Orientujte se podle ročníku narození. A pro jistotu si ověřte u trenérky, jestli daná kategorie ještě nabírá nové členky. Moc ale neváhejte; čím déle sezóna běží, tím hůř se vám bude dohánět náskok ostatních! A tím nižší šanci máte na přijetí ještě letos. Takže pokud o nás uvažujete, hned žhavte sluchátko!

Bohužel, nemůžete. Jsme závodní skupina a děláme týmový sport. Na celoroční 100% docházce všech členek závisí naše výsledky i veškerý nácvik synchronu, práce ve dvojicích či (pod)skupinách. Navíc se nebavíme jen o pátcích / úterkách. V sezóně nám soutěže a vystoupení zaberou i většinu víkendů, jezdíme po celé ČR. Pokud nejste připraveni do toho jít naplno, vyberte si raději místo závodního týmu některý z volnočasových kroužků. DDM Spirála jich má na výběr spousty.

Týká. Do soutěžních sestav se snažíme postavit každého, kdo poctivě dochází a trénuje. Tedy i nováčky.

Možností je víc:

1/ Osobně na náborové ukázkové hodině. Děláme je párkrát do roka, zpravidla v květnu a červnu. Pro aktuální termíny sledujte náš Facebook. Není žádný v dohlednu? Čtěte dál.

2/ Telefonicky u trenérky. Lenky Kotvové. Zavolejte jí na 604 354 417. Prima je, že se jí rovnou můžete zeptat na všechno, co vás zajímá.

3/ Na mailu exploze@centrum.cz. Tam to bude ale na delší lokte. Všeobecně trávíme víc času v tělocvičně a na závodech než na internetu. No a na mail nelezeme už skoro vůbec.

4/ Přes oficiální portál DDM Spirála. Ty škatulky o kousek výš. Stejně se jim nevyhnete. Pokud ale školní rok už běží, zavolejte nejdřív trenérce. Aby o vás věděla, případně vám držela místo. A taky vám řekla, kdy můžete přijít na první hodinu.

Rámcový počet se dozvíte v detailu kurzu na stránkách DDM. Počítadlo má ale zpoždění, zápisy se propisují až po uhrazení a zaevidování zápisného. Nezrcadlí tedy aktuální stav, kategorie může být toho času již komplet naplněna. Skutečnou obsazenost se dozvíte buď po zalogování do systému DDM, nebo nejrychleji když zavoláte trenérce. Nepravidelně hlásíme kapacity i na našem Facebooku.

A čistě pro představu? Každý červen už evidují všechny naše kategorie řádně zapsané, potvrzené členky. K 1. červnu je obsazena více než polovina míst. K 1. srpnu zpravidla hlásí některé kategorie stop stav. Se zápisem tedy, prosíme, neotálejte a pokud by vám nešel, informujte se na uvedeném telefonu, zda nedošlo k naplnění kapacity kategorie. V takovém případě vám navrhneme optimální postup. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!

Nevzdáváme se. A jsme tu pro naše členky i jejich rodiny.

Dokud se jde vídat osobně, dodržujeme svědomitě všechna platná epidemiologická opatření. Neobcházíme je, protože víme, že zdraví máme jen jedno. A žádný trénink světa nestojí za následky, které by nezodpovědnost mohla přinést. I když se tím ale neúměrně komplikuje organizační, časová i finanční zátěž pro naše vedení, nezjednodušujeme si cestu prostým zavřením a vyčkáváním na lepší časy. Scházíme se v povolených počtech do poslední chvíle.

Poté okamžitě bezodkladně, bez jediné pauzy, přecházíme online. S live výukou přes telefony a počítače máme od roku 2020 dlouhodobé bohaté zkušenosti. Ty potvrdily, že ji výborně zvládají i pětileté děti. A že představuje minimální organizační zátěž pro rodiče. Holky během fyzického odloučení neustále povzbuzujeme, stmelujeme online a rodinám poskytujeme podporu ještě nad rámec našich běžných tréninků. Přidáváme hodiny navíc i během svátků, aby si dospělí mohli v klidu zařídit, co potřebují. Aby se v rodinách zvyšovala pohoda. Holkám organizujeme nad rámec nepravidelné zábavné workshopy, které je mimořádně baví a přináší jim nový a nový motor. Poskytujeme jim konzultace, jsme tu pro ně i mimo tréninkové časy. Nevyznáváme cestu předtočených videí, vše jedeme v reálném čase tady a teď jako na klasickém tréninku.

Domácí trénink samozřejmě extrémně uzpůsobujeme prostředí. Že máte ale málo místa? Samozřejmě. Nikdo nemáme doma sportovní halu. Tréninky dimenzujeme tak, aby se s nimi vešly holky naprosto kamkoli. Do kuchyně vedle mamky, do předsíně, do malého pokojíčku. Věřte nám, že od dětství samy dobře víme, co všechno se dá doma čím rozbít a co může nebo nemůže rušit sousedy. Vyvinuly jsme náš vlastní speciální tréninkový plán, který zohledňuje všechny uvedené skutečnosti. I smutný fakt, jaké má lockdown negativní dopady na fyzičku a fyziologickou stavbu dětí. S těmi se nám daří účinně bojovat.

A také jsme mistry plánování. Na každý možný vývoj připravujeme scénáře ABCD, neustále upravujeme již upravené. Děláme maximum pro to, aby nás nezaskočilo nic, co přinese toto náročné období. Snažíme se předvídat nepředvídatelné a s dětmi včas takticky pracovat, aby je změny nezaskočily a nedemotivovaly. Na tuto schopnost a především její výsledky jsme pyšnější než na všechny naše tituly z nejvyšších šampionátů. Společně to vždycky zvládneme.

Ukázka naší činnosti.

Rádi byste se zúčastnili bezplatné ukázkové hodiny? Srdečně vás zveme v pátek 6. června v 16:00 a 14. června v 16:15 do tělocvičny ZŠ Mazurská! Od hlavního vchodu školy zabočte doprava kolem altánu. Ukážeme vám, jak a k čemu směřuje naše celoroční činnost. A povíme si veškeré informace ke školnímu roku 2024/25. Termín se vám spíš nehodí? To nás mrzí, ale budeme rády, pokud si čas uděláte. Ještě nám totiž probíhá soutěžní sezóna. Další termín vám tak můžeme nabídnout až v září – kdy už očekáváme v některých kategoriích naplnění kapacit. Lehkou představu vám ale poskytnou videa níže a střípky z našich aktivit na FB a IG EXPLOZE Praha. Pokud vás cokoli zajímá, neváhejte také volat na číslo 604 354 417. Naším cílem je od začátku září skočit plnýma nohama do plnohodnotných tréninků pro registrované členky. Nebo vlastně i dřív než v září. Ale tam dostanou pozvánku jen již přihlášení... 😊

EXPLOZE Praha.

Glowackého 555/6, 181 00 Praha 8
(+420) 604 354 417
exploze@centrum.cz