Jdi na obsah Jdi na menu

Soutěžní tým sportovních mažoretek 

EXPLOZE Praha se věnuje výhradně tanečnímu pojetí mažoretek. Každou svou sestavou dokazuje, že moderní mažoretkový sportmini.jpg už dávno není spojený s dechovkou, uniformou a pochodem. Předvedení náročných sestav vyžaduje kromě obtížné práce s hůlkou také zvládnutí různých tanečních stylů, základů baletu a gymnastiky. Doprovodná hudba je ryze moderní, dresy jsou pestré, elastické a zdobené flitry.

 

EXPLOZE se každoročně účastní mnoha národních i mezinárodních soutěží a od roku 2012 je členem české asociace mažoretek MAC. Ta pořádá síť postupových národních mistrovství (kvalifikační Region Cupy Mistrovství Čech / Moravy →  MČR), uděluje oficiální tituly Mistrů ČR a nominuje národní reprezentanty na Mistrovství Evropy a (každé dva roky) na Mistrovství světa.

 

seniorky-vf.jpgTým seniorek posbíral již na 60 prestižních ocenění v disciplínách sólo, duo, miniformace a velká formace. Mezi největší úspěchy patří reprezentace ČR na Mistrovství světa 2014, Mistrovství Evropy 2016, 2015, 2014, 2013 a 2012. Děvčata se pyšní tituly Mistryně ČR 2014, Vicemistryně ČR 2015, 2013 a 2012, na mezinárodní scéně si vybojovala ocenění II. Vicemistryně světa 2014, II. Vicemistryně Evropy 2014 a I. Vicemistryně Evropy 2013.

 

kadetky-modrany.jpg

 

Tým juniorek (dříve kadetek) si ze svých soutěží dovezl řadu medailí a tituly Mistryně České republiky 2017, Vicemistryně České republiky 2016, II. Vicemistryně Čech 2014 a Vicemistryně Čech 2013.

 

 

 

Tým přípravka navzdory krátkému působení dosahuje velkých výsledků. První rok existence, kdy vyslal na soutěž jedinou 6letou sólistku, uzmul titul nejvyšší: po probojování přes dvě kola jeho jediná zástupkyně ve finále MČR porazila 18 finalistek a stala se Mistryní České republiky 2017.

 

 

Trocha historie:

V roce 2010 tým začínal jako volnočasová aktivita několika studentek Univerzity Karlovy. Avšak po první sezóně, flashback.jpgkdy se představil veřejnosti na vystoupeních a soutěžích, čelil takové vlně zájmu, že otevřel své řady i pro mladší děvčata. Do roku 2011/12 tedy nastoupila EXPLOZE v podobě dvou týmů: "omlazených" seniorek a od nuly začínajících dětí.V roce 2012/13 se členská základna zdvojnásobuje a velkou formaci tvoří už jak děti, tak seniorky. Seniorky využívají svou sílu naplno - dostávají se jakožto reprezentace ČR na Mistrovství Evropy hned v pěti disciplínách. Rok 2013/14 znamená pro děti posun do kategorie kadetek; seniorky se kvalifikují na Mistrovství světa a v sólové disciplíně vyhrávají světový titul. Tímto vrcholem uzavírají svou pětiletou éru.

Sezóna 2014/15 znamená rozmach kadetek. Děvčat přibývá, nastupují ve více disciplínách a jejich úspěchy se množí. Rok 2015/16 je skokem kadetek do kategorie junior. Tým úročí mnohaletou práci a kvalifikuje se na Mistrovství světa. Ve školním roce 2016/17 tým opět roste, nastupuje nová generace přípravky. Skupina se z Prahy 9 rozpíná i na sousední Prahu 8. Juniorky dosahují na nejvyšší národní titul. K překvapení všech se totéž daří jediné soutěžící zástupkyni přípravky. Z finančních důvodů se skupina vzdává získané nominace na Mistrovství Evropy. Rok 2017/18 přináší velký zlom: EXPLOZE se po osmi letech stěhuje z domovského Proseka do Troji. Područí TJ Sokola Prosek kompletně mění za záštitu DDM Spirála Praha 8. Juniorky pokračují v nastavené laťce, přípravka se rozrůstá a vzniká plnohotnotný početný tým kategorie kadetky.

 

Podrobněji k oběma týmům:  EXPLOZE     a      EXPLOZE děti