Jdi na obsah Jdi na menu

POSTUPUJEME NA MISTROVSTVÍ EVROPY!!!!

Šok, oněmění a slzy štěstí. Tak probíhalo ve zkratce vyhlášení. Ale hezky od začátku.

První červnový víkend jsme strávily na Mistrovství České republiky v Jaroměři. Sólistky, duo a miniformace se ho účastnily už loni; pro velké formace (a tedy drtivou většinu členek) to byla ale premiéra. Děvčata byla pyšná, že se přes kvalifikaci a Mistrovství Čech probojovala až sem. Dvoudenní mistrovství, mezinárodní porota, naprosto jiná atmosféra a mažoretky zvučných jmen všude kolem.

Naším největším želízkem v ohni bylo duo Lenka a Míša. Holky loni s titulem Vicemistryně České republiky 2012 získaly postup na Mistrovství Evropy. Z Francie si dovezly 9. místo, zážitek na celý život a cenné zkušenosti, které se snažily letos zúročit. Tvrdě dřely celý rok a šance měly, ale jak známo, Lenka s Míšou jsou velcí nerváci. Bály se, aby ten tlak ustály a po loňském úspěchu a vší té dřině nezklamaly. To se ale nestalo a holky obhájily titul. Nyní jsou VICEMISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY 2012 a 2013! A postupují na MISTROVSTVÍ EVROPY!!!

Tím ale - k naší neuvěřitelné radosti - úspěchy nekončí. Míša se se svým sólem stala II. VICEMISTRYNÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2013 a na MISTROVSTVÍ EVROPY postupuje také!!! V konkurenci 21 sólistek se neztratila ani Lenka, které na postup na Mistrovství Evropy chybělo jedno jediné místo.

Krásný výkon podaly i děti, což jim vyneslo 5. místo. Nováčkovské duo Simča a Nikča skončilo 14.

O největší šok se ale postarala velká formace senior. Holky se sice připravovaly svědomitě, ale na MČR jely s tím, že jako začátečnice nemají na republice šanci a jedou zkrátka vymést dno. Takže okusí to "velké pódium", podívají se, jak to má vypadat, když se to umí, a příští rok budou lepší. Podle toho si sestavy užily - bez nervů a s otevřeným srdcem. Protože jely naposledy - naposledy v sezóně, naposledy tyto sestavy a některé bohužel naposledy úplně... Takže se vracíme na první řádek tohoto příspěvku: Šok, oněmění a slzy štěstí. To následovalo, když nám oznámili, že s velkou formací postupujeme na MISTROVSTVÍ EVROPY!!!!

Postupy na MISTROVSTVÍ EVROPY máme tedy 3 a startovat budeme ve 4 disciplínách. Sezóna nám tím pádem nekončí a o letních prázdninách budeme víc v tělocvičně než venku u vody. A ohromně se na to těšíme, ani nevíte jak. Už pokukujeme po vlajkách a čemkoli v národních barvách. Tohle je prostě sen... 

Mistrovství Evropy se letos koná na domácí půdě, v Brně. Kdybyste nám chtěli přijet zafandit, budeme moc rády. A kdybyste nám chtěli přispět na startovné, dopravu, ubytování, nebo stravu, budeme vděčné. Nezdá se to, ale náklady budou vysoké. Za jakoukoli případnou podporu předem děkujeme.

Vaše EXPLOZE, reprezentace ČR na Mistrovství Evropy 2013