Jdi na obsah Jdi na menu

Články

Příspěvky

Jedeme na Mistrovství Evropy 2015!

17. 6. 2015

Na Mistrovství ČR Lenka vybojovala titul Vicemistryně České republiky 2015 a s ním i solo-upgr.jpgpostup na Mistrovství Evropy! Třídenní našlapané závody byly velkou zkušeností i pro naše kadetky. Kromě pódiových choreografií si vyzkoušely disciplínu defilé a hlavně omrkly zkušenou konkurenci.

 

Tím je naše soutěžní sezóna u konce. Ještě pár vystoupení a skoro všechny můžeme vyrazit na zasloužený prázdninový odpočinek. Jen Lenka si přes léto zase mákne, aby ze sebe na Evropě vydala maximum a reprezentovala ČR se ctí.

Přijeďte ji podpořit! 20. - 23. srpna do Brna - letos se totiž ME koná na domácí půdě. wink

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

EXPLOZE je Absolutní vítěz mezinárodní soutěže MIA!

24. 5. 2015

Naše choreografie "České tance" se stala Absolutním vítězem mezinárodního finálemia_festival_-_lucerna_050.jpg soutěže MIA! Holky nejen, že vybojovaly zlato, ale ještě získaly speciální ocenění za nejlepší sestavu napříč všemi kategoriemi. Ze čtyřiceti finálových formací!!!

Výborného výsledku ale dosáhly i sólistky a duo - hned čtyřikrát obsadily bednu! yes

lucerna-solistky.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Z Mistrovství Čech vezeme brambory

17. 5. 2015

Na Mistrovství Čech, kam jsme se probojovaly z kvalifikačního Region Cupu, jsme měly pěknou sklizeň brambor. Někdo čtvrtá místa nemá rád; my ale z Hradce Králové odjížděly se dvěma postupy na MČR. A to už je něco! smiley Velkou výzvou je i fakt, že na MČR bude skupina povinně startovat kromě pódiovky i v další disciplíně, která se předvádí za celý rok pouze na tomto jediném místě: s defilé.

hradec-2015.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Premiéra choreografií 2015 jen cinkala

26. 4. 2015

Premiéru letošních choreografií jsme rozdělily na etapy. dvur.jpgPrvní část sóloformací se poprvé představila ve Dvoře Králové. Tři starty vynesly dvě zlaté medaile.

medaile-kvalifikace-praha.jpgDalší sólistky a především velká formace vystoupily poprvé v Praze na kvalifikaci soutěže Motion in Action. I přes mimořádně nabité kategorie se holky zapsaly nejlépe, jak mohly: formace zlatě a sóloformace dokonce husarsky obsadily celou bednu - zlato, stříbro i bronz. yes Všechny naše choreografie získaly postup na mezinárodní finále.

A nakonec miniformaci spatřili diváci poprvé spolu se všemi dalšími choreografiemi na Region Cupu v Příbrami. V tvrdé konkurenci získala děvčata titul II. Vicemistryně kola a dva postupy na Mistrovství Čech. Lenka se sólem vybojovala titul Vicemistryně kola a přímý postup na MČR.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

EXPLOZE na TV Prima

8. 3. 2015

EXPLOZE Praha fandí finalistce České Miss Karolíně Humečkové (č. 8). Nejen, že je Kája bývalou mažoretkou naší trenérky, ale s-kajou.jpgnaše kadetky měly dokonce tu čest zúčastnit se natáčení TV Prima a účinkovat v jejím oficiálním medailonku. Ten bude odvysílaný v přímém přenosu finálového galavečera. Kájo, moc děkujeme a držíme ti palce!!!

 

Fanděte s námi na Káji oficiální fanpage a u televizních obrazovek 28. března ve 20:15 na TV Prima.

Záznam medailonku ZDE.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Rok 2014 zakončen mezinárodním prvenstvím

20. 12. 2014

V prosinci nás Lenka reprezentovala ve Vídni na prestižním mezinárodním šampionátu viden.jpgInternational Majorettes Championship - Vienna Christmas Open.

 

Závody byly mimořádně nabité a hostily stovky závodníků ze 12 států, mezi nimi i řadu národních reprezentantů a medailistů z MS 2014. Lenka ale potvrdila svou životní formu a v tvrdé konkurenci zakončila letošní sezónu mezinárodním zlatem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Bronz z Mistrovství světa je náš!!!

28. 9. 2014

Na konci srpna nás Lenka jakožto Mistryně ČR 2014 odjela reprezentovat na největší sam_8178.jpgmažoretkovou soutěž v historii - Chorvatsko se poprvé v dějinách stalo pořadatelskou zemí jak Mistrovství Evropy, tak Mistrovství světa. Díky tomu byla účast rekordní: přes 3.000 závodníků ze 3 kontinentů v 710 soutěžních choreografiích.

ms_1.jpg

 

Své zástupce k moři vyslaly krom řady evropských států i tak vzdálené "exotické" země jako Jihoafrická republika nebo Kazachstán. Co světadíl, to naprosto jiné pojetí mažoretkového sportu; některé disciplíny dokonce viděli Evropané poprvé. Vzájemné překvapení tedy nebralo konce, všichni nadšeně sledovali nabitý program, fandili a atmosféra v hale byla fantastická jako ještě nikdy. Každému docházelo, na jak výjimečné akci má tu čest být...

Máme proto velkou radost, naše Lenka patřila mezi hrdé reprezentanty. A co víc, v tvrdé konkurenci se neztratila a své zážitky umocnila hned dvěma cestami na stupně vítězů. Z Chorvatska si veze tituly II.Vicemistryně Evropy 2014 a

II. VICEMISTRYNĚ SVĚTA 2014!!!

Leni, moc gratulujeme!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Mistrovství světa je tu!

17. 8. 2014

Prázdniny utekly jako voda a naše trenérka Lenka vyráží jako Mistryně ČR 2014 reprezentovat na Mistrovství světa. Letos se koná spolu s Mistrovstvím Evropy v nádherném přímořském letovisku, v chorvatské Poreči. Podívejte se na uvítací video, které reprezentantům připravila světová federace. ❤  

A ještě vzkaz od Lenky:

cesi_fin.jpg

Držte mi palečky, bude to veliký. Závodníci ze 3 kontinentů, dokonce i z Jihoafrické republiky. Čtyři dny, 683 choreografií a program od rána do noci. Uf :)

Ale až se vrátím, všichni nástup do tělocvičny, začínáme 10441421_470374963098843_1206370849249731748_n.jpgnový školní rok! Těším se na vás ;)

Lenka

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Máme tu Mistryni ČR 2014!

2. 6. 2014

Na Mistrovství ČR nás reprezentovalo hned několik celků, od sólistek až po formace. Všichni ze sebe vydali maximum a v obrovské konkurenci předvedli krásné výkony. Jeden dokonce dosáhl na nejvyšší příčku a Lenka se tak stala Mistryní ČR 2014. Spolu s titulem získává postup na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa, které se konají na konci srpna v Chorvatsku!

mistryne.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Jsme Vicemistryně Čech 2014!

17. 5. 2014

Titulů z Mistrovství Čech si však vezeme víc a úspěchy slavíme i na dalších soutěžích. Sleduj naši cestu sezónou 2014 na www.facebook.com/explozepraha. wink

vicemistryne-cech-2014.jpg

A ještě oslavný taneček:

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články